Тиждень української мови та писемності
Уже традиційно у перший тиждень листопада у нашому закладі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці світу відзначають 9 листопада.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години, спеціальні майстер-класи тощо.
Бережіть природу і мову,
Щоби справжніми бути людьми,
Пісню мами, її колискову,
Що уперше почули дітьми.
Все робіть, щоб річки не міліли,
І ліси хай піснями звучать
І щоб мовою рідною вміли
Україну свою оспівать.
Н. Красоткіна
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
донести до учнів красу і багатство української мови;
формувати відчуття краси рідної мови;
розвивати мовленнєві здібності учнів;
збагачувати словниковий запас;
виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
З нагоди відкриття тижня були випущені стіннівки на тему: «Цікаве про українську мову».
Звичайно, було сказано й про заохочування у вигляді гарних оцінок найактивнішим, найсумліннішим та переможцям, адже будь-який захід у школі є частиною навчального процесу.
Розпочався тиждень загальною лінійкою «Знай і люби рідну мову».
Багато цікавого дізналися школярі про українську мову, про визначні події, відкриття, знахідки. Нам є чим гордитися, нам є з кого брати приклад.
Спільно зі шкільною бібліотекою вчителі-словесники підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Слово калинове».
У ній, як завжди, можна було дізнатись про видатних учених-філологів (любителів слова), ознайомитися з кращими роботами учнів школи на мовну тематику, розглянути і, навіть, погортати найбільший і найновіший «Орфографічний словник української мови».
Цього тижня кращі учні закладу брати участь у роботі творчої лабораторії з української мови.
Цікаві і змістовні уроки провели для учнів 6 -11 класів кращі вчителі із різних філій Олександрівського НВО №2. А ще учням запам’яталася зустріч із місцевою поетесою Наталією Купчинською.
Школярі 8 -9 класів взяли участь у інтелектуальній грі «О слово рідне, хто без тебе я». Цікаві компліменти адресували рідній мові учні. Вони оформили їх на оригінальних листівках. Хочеться відмітити Грицевського Віталія, учня 9 класу, який рідній мові присвятив вірша:
Моя мова рідна, чиста,
Моя мова промениста,
Моя мова вільна, гарна
І весела й різнобарвна.
Стало доброю традицією писати загальноукраїнський диктант. Усі бажаючі мали змогу ще раз перевірити свої знання з української мови.
9 листопада стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Учні 3 - 11 класів взяли активну участь і показали добрі знання з української мови. Нам є ким пишатися. Учениця 7 класу Брайко Анастасія та учень 3 класу Харитонов Роман стали призерами районного етапу конкурсу.
Закінчився тиждень грою для 5 -6 класів «Мовний листопад» та моніторингом для 8 – 11 класів «Проблеми української мови в Бірківській філії».
Любіть, бережіть, вивчайте рідну мову!
Вікторенко Н.А., вчитель української мови і літератури.